Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny im. bł. Bolesławy Lament znajduje się w Zakopanem przy
ul. Krzeptówki Potok 12, prowadzone jest przez Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny i jest placówką katolicką, której celem jest wychowanie i nauczanie dzieci oparte na zasadach wiary chrześcijańskiej.
W pracy z dziećmi wspomagamy się dodatkowymi programami zatwierdzonymi przez MEN.
Wspieramy rozwój naszych wychowanków realizując różnorodne programy edukacyjne, wychowawcze, religijne, terapeutyczne, profilaktyczne i zdrowotne. Wychodzimy naprzeciw potrzebom dzieci poprzez indywidualizowanie procesu nauczania i wychowania.
Dajemy dzieciom poczucie bezpieczeństwa, akceptacji swojej osoby i równowagi emocjonalnej poprzez odpowiednio dobrane metody i formy pracy. Praca nasza zmierza do przygotowania dzieci do osiągnięcia sukcesów w szkole i radzenia sobie w życiu społecznym.
Zapewniamy wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i specjalistów.
Przedszkole posiada 5 sal dydaktycznych z dostosowanymi do potrzeb dzieci łazienkami, gabinet do zajęć z logopedą oraz własną kuchnię. W przyszłości planujemy budowę sali teatralno – sportowej.
Posiadamy własny, duży plac zabaw wyposażony w sprzęt sportowo-rekreacyjny. W najbliższym czasie planujemy modernizację placu zabaw w celu dostosowania go do wchodzących w życie przepisów.

ZAPEWNIAMY:

• Opiekę nad dziećmi pięć dni w tygodniu w godz. 6.45 – 16.30,
  • 3 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek),
  • codzienne przebywanie na świeżym powietrzu (zabawy na placu zabaw lub spacer),
  • wycieczki,
  • teatrzyki (1 raz w miesiącu)
  • warsztaty (przyrodnicze, plastyczne, muzyczne, kulinarne),
  • Dni Otwarte i warsztaty dla rodziców,
  • uroczystości przedszkolne – Dzień Anioła Stróża, Dzień Misyjny w Przedszkolu i Niedziele Misyjne w parafiach, Apel Patriotyczny, spotkanie ze Św. Mikołajem, wigilie i Jasełka w grupach, Odpust patronki przedszkola bł. Bolesławy Lament, Bal karnawałowy i bal Wszystkich Świętych, Dzień Babci i Dziadka, Misterium o Zmartwychwstaniu, Dzień Dziecka, Piknik Rodzinny,
  • Msze Święte z różnych okazji m.in.: rozpoczęcie i zakończenie roku przedszkolnego, Dnia Babci i Dziadka,  Dnia Rodziny,
  • wycieczki edukacyjne w ramach zajęć dydaktycznych (współpraca ze środowiskiem lokalnym),
  • zajęcia plastyczne z wykorzystaniem rożnych technik i materiałów,
  • spotkania z ciekawymi ludźmi np.: policja, strażak, zawody naszych rodziców itp.
  • organizację konkursów w Przedszkolu,
  • udział dzieci w konkursach na terenie miasta,
  • udział w akcjach charytatywnych,
W naszej własnej kuchni przygotowywane są smaczne i zdrowe posiłki z uwzględnieniem alergenów oraz diety bezmlecznej i bezglutenowej.

W naszej ofercie znajdują się zajęcia z:

• języka angielskiego,
  • rytmiki,