Gimnastyka ogólnorozwojowa to cotygodniowe zajęcia ruchowe dla naszych przedszkolaków. Zajęcia prowadzą w swoich grupach panie nauczycielki.
Poprzez zabawę dzieci doskonalą sprawność ruchową, uczą się nowych umiejętności, rywalizują i uczą się znosić przegraną.

Gimnastyka jest odpowiedzią na potrzeby rozwojowe każdego dziecka. Poprzez te zajęcia realizujemy Podstawę Programową i dzięki temu dbamy o prawidłowy rozwój naszych przedszkolaków. W zajęciach dodatkowych w naszym przedszkolu uczestniczą wszystkie dzieci.
Do dyspozycji mamy dwie duże sale oraz różnorodny sprzęt gimnastyczny.
Gdy sprzyja pogoda gimnastyka odbywa się na świeżym powietrzu. Oprócz zajęć z gimnastyki prowadzimy również zajęcia z rytmiki, języka angielskiego, katechezę, warsztaty regionalne oraz zajęcia logopedyczne. Więcej o ofercie naszego przedszkola przeczytasz TUTAJ

Udział w zajęciach uczy samodzielności – dzieci przebierają się w sportowe ubrania. To również doskonały trening systematyczności, współpracy, porządku, rozpoznawania swoich potrzeb. Gimnastyka, oprócz doskonalenia sprawności ruchowej i koordynacji, wspiera także rozwój emocjonalny i społeczny naszych podopiecznych.

Zabawy gimnastyczne, ale również wszelakie zabawy ruchowe, które są częstym elementem zajęć dydaktycznych, organizujemy w sposób przemyślany, wykorzystujemy różnorodne inspiracje, pomoce dydaktyczne, muzykę i przestrzeń. Nagrodą dla nas jest dziecięca radość i zaangażowanie. A bywa też, że rodzice opowiadają, że muszą w domu brać udział w takich zajęciach, zorganizowanych przez swoje dziecko 🙂

Więcej o zajęciach gimnastycznych znajdziesz tutaj